Relikwia Jana Pawła II – 23.04.2017

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości z dnia 23.04.2017

W roku 2016 Ks. Proboszcz Adam Kalina skierował prośbę do Kurii Krakowskiej o przyznanie dla naszej wspólnoty parafialnej Relikwii Krwi św. Jana Pawła II Wielkiego Apostoła Bożego Miłosierdzia. Parafianie ze Wspólnoty Braci i Sióstr Jezusa Miłosiernego modlili się o przyznanie nam tych relikwii. Dzięki Bożej Opatrzności otrzymaliśmy odpowiedź pozytywną i w listopadzie ks. Janusz Herman wikariusz naszej parafii odebrał w Kurii Krakowskiej relikwie św. Jana Pawła II. Relikwie krwi świętego papieża pochodzą z dnia zamachu na życie Papieża Polaka  13 maja 1981 roku. Dzieci przystępujące w tym roku do I Komunii Świętej i ich rodzice ufundowali relikwiarz w kształcie drzewka. Relikwie są czczone w każdy piątek o godz. 15.00 w czasie Nabożeństwa Koronki do Miłosierdzia Bożego.

św. Janie Pawle II módl się za nas i za naszą parafią!!!

Relikwia Jana Pawła II 23.04.2017