Cecyliada 2017

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w VII Dziecięcej Cecyliadzie u św. Urszuli

pt. „Maryjo, ja Twe dziecię.”

18 XI 2017r., godz. 11.00 w Parafii św. Urszuli Ledóchowskiej, w Gdańsku-Chełmie.

Zgłoszenia scholi do 31. października 2017r.

Celem przeglądu jest: odkrywanie Boga w swoim życiu, propagowanie śpiewu religijnego wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie w nich zamiłowania do śpiewu, dzielenie się swoimi talentami wokalnymi z innymi oraz pozbycie się tremy przed występem publicznym.

Program:

11:00 – krótkie powitanie i rozpoczęcie przesłuchań scholek;

Ok. 13:00 – przygotowanie do liturgii;

Ok. 13:20 – Msza święta z udziałem wszystkich uczestników;

Ok. 14:00 – ogłoszenie wyników;

Ok. 14:15 – finał.

Szczegóły:

 • Rozpoczęcie 18. listopada br. o godz. 11.00, zakończenie ok. 14:30

(godzina zakończenia może ulec przesunięciu w zależności od ilości zgłoszonych zespołów);

 • Przegląd zespołów odbędzie się w kościele górnym, w Parafii św. Urszuli Ledóchowskiej, ul. Cieszyńskiego 1, Gdańsk – Chełm.
 • Schola powinna składać się z dzieci i młodzieży w wieku szkolnym [ szkoła podstawowa i gimnazjum ] – dopuszcza się udział dzieci młodszych.
 • Każda schola przygotowuje do prezentacji: deklamację trzyzdaniowego tekstu o Matce Bożej (nawiązującego do 140. rocznicy objawień w Gietrzwałdzie lub 100. rocznicy objawień w Fatimie lub 300. rocznicy koronacji Ikony Jasnogórskiej), jeden utwór religijny a capella oraz jeden utwór religijny z akompaniamentem (najlepiej w wykonaniu dziecięcego lub młodzieżowego zespołu instrumentalnego). Jeden z utworów musi być o Matce Bożej. Kolejność występu poszczególnych schol wyznaczają organizatorzy.
 • Prosimy o nauczenie się pieśni „Maryjo, Matko mojego wezwania” wykonanie: Mocni w Duchu, Muzyka: Karolina Barycka-Kozyra Maciej Zając, tekst: Maciej Zając o. Józef Kozłowski SJ. Zaśpiewamy ją wspólnie podczas finału po ogłoszeniu wyników.

 • W pierwszej części Cecyliady zaprezentują się wszystkie schole. Jury oceniać będzie: emisję głosu, czystość brzmienia, dykcję, aranżacje i charakter liturgiczny utworów, strój i ogólne wrażenie. Jury w swojej ocenie uwzględni także dobór repertuaru dostosowany do wieku uczestników oraz tematyki tegorocznego przeglądu. Łączny czas występu nie powinien przekraczać 6 min.
 • Organizatorzy przewidują słodki poczęstunek dla uczestników Cecyliady. W związku z tym prosimy o przywiezienie ze sobą ciast i przekazanie ich organizatorom.
 • Na zakończenie Mszy św. jury omówi poszczególne występy, wręczy pamiątkowe dyplomy uczestnictwa oraz upominki dla wszystkich schol.
 • Prosimy o zaproszenie na VII Dziecięcą Cecyliadę sympatyków swojej scholi oraz zabranie dobrego humoru.
 • Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie wypełnionej karty zgłoszenia oraz dokonanie wpłaty 50,00 zł. wpisowego od scholi na konto parafii Św. Urszuli Ledóchowskiej, w Gdańsku – Chełmie 35 1020 1811 0000 0002 0020 7910 z dopiskiem Cecyliada 2017, nazwy scholi i parafii, z której pochodzi.
 • Kartę zgłoszenia wraz z potwierdzeniem wpłaty prosimy przesyłać do 31 października 2017 r. na adres e-mail: cecyliada.gdansk@wp.pl. [ telefon kontaktowy – s. Małgorzata 724 918 727 ].
 • Zachęcamy uczestników do skorzystania w swoich parafiach z sakramentu pokuty.

 

Pliki do pobrania:

Pozostałe pliki w innych formatach znajdują się tutaj: wszystkie pliki