Cecyliada 2017

W sobotę 18. listopada br. odbyła się w naszej parafii VII Dziecięca Cecyliada u św. Urszuli. W tym roku na nasze zaproszenie odpowiedziało 15 schol z różnych rejonów Archidiecezji Gdańskiej. Hasłem  festiwalu były słowa: „Maryjo, ja Twe dziecię.” Pragnęliśmy w ten sposób uczcić Matkę Najświętszą z racji przypadających rocznic objawień w Gietrzwałdzie, Fatimie i koronacji Ikony Jasnogórskiej.

W pierwszej części festiwalu schole prezentowały deklamację tekstu maryjnego, jeden utwór religijny a capella oraz jeden utwór religijny z akompaniamentem. Jedna z pieśni musiała być poświęcona Matce Bożej. Piękne oświetlenie kościoła oraz dodatkowe efekty sceniczne dodawały wrażeń. Radosne i profesjonalne prowadzenie przeglądu przez konferansjerów tworzyło miłą atmosferę.

Po występach każda grupa szła na poczęstunek. Nie do przecenienia była praca Sióstr i dwóch ekip odpowiedzialnych za wykarmienie wszystkich uczestników. Łącznie przygotowano, dzięki wsparciu Rady Dzielnicy Chełm w Gdańsku, 600 posiłków.

Nad każdą scholą czuwała nasza parafialna młodzież. To dzięki jej staraniom zespoły docierały o odpowiedniej porze we właściwe miejsce. Kolejna ekipa młodzieżowa obsługiwała sprzęt nagłaśniający. Występy zakończyła wspólna Msza św.  Stronę muzyczną poprowadził nasz młodzieżowy zespół „Fortis” pod kierownictwem muzycznym Julii Mocarskiej.

Na zakończenie Mszy św., po burzliwej debacie, Jury wyróżniła i nagrodziła każdą scholę za jej wyjątkowość  oraz przyznała 3 miejsca. Nasza schola Tęcza zajęła ex aequo ze scholą Figli di Dio trzecie miejsce. Drugie przyznano  scholi Fiołki Ojca Pio z sąsiedniej parafii. Pierwsze miejsce zajęła schola Dzieci Kalasancjusza z Bolszewa. Jednak ze względu na poziom i zaangażowanie, wszystkie dzieci zostały uznane za zwycięzców. Dziękujemy Jury za cierpliwe wysłuchanie wszystkich zespołów i wyrażenie tylu dobrych słów pod adresem dzieci i ich opiekunów. W skład Jury weszli: ks. Maciej Silikowski, kleryk Damian Ranachowski, s. Małgorzata Bukala, p. prof. Beata Wróblewska, p. Cecylia Dietrich.

Wspólne świętowanie zakończył uroczysty Finał. Wszystkie dzieci wypełniły prezbiterium naszego kościoła, by wspólnie zaśpiewać pieśń Mocnych w Duchu: Maryjo, Matko mojego wezwania. Ten kulminacyjny moment wpisał się mocno w serca wszystkich. TVP3 Gdańsk w programie Droga pokazała reportaż z naszej Cecyliady.

Dziękujemy serdecznie całej Rodzinie Państwa Mocarskich oraz p. Robertowi Jakubkowi za tak wielki wkład i zaangażowanie w przygotowanie tego pięknego święta dziecięcych schol parafialnych. Dziękujemy naszemu księdzu Proboszczowi Adamowi Kalinie, gospodarzowi Cecyliady, za otwartość i wsparcie, bez którego ta impreza nie mogłaby się odbyć. Dziękujemy również za pomoc na różnych obszarach naszym drogim kapłanom: ks. Krzysztofowi, ks. Andrzejowi i ks. Karolowi. Słowa podziękowania kierujemy w stronę konferansjerów: p. Asi Wnorowskiej i p. Bartka Brunejko, którzy po raz kolejny tak profesjonalnie poprowadzili Cecyliadę. Nade wszystko dziękujemy naszym kochanym Siostrom Urszulankom, które zainicjowały i kontynuują to dzieło. Wiele pracy, trudu i cierpienia włożyli w przygotowanie tego święta nasi Kochani Parafianie. Dlatego wszystkim mówimy od serca: Bóg Wam zapłać i polecamy Was opiece św. Urszuli, naszej Patronki.

Organizatorzy

Schole, które wzięły udział w VII Dziecięcej Cecyliadzie u św. Urszuli

 1. Emaus z Parafii św. Franciszka z Asyżu, Gdańsk,
 2. Boże Nutki z Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, Sopot,
 3. Tęcza z Parafii św. Urszuli Ledóchowskiej, Gdańsk,
 4. Promyczki Bożego Miłosierdzia z Parafii Miłosierdzia Bożego, Migowo,
 5. Schola im. św. Marii Magdaleny z Parafii Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, Chwaszczyno,
 6. Schola Królewska z Parafii Chrystusa Króla, Gdańsk,
 7. Dzieci Kalasancjusza z Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Bolszewo,
 8. Rozśpiewana Armia Pana z Parafii św. Antoniego Padewskiego, Gdańsk,
 9. Figli di Dio z Parafii św. Krzysztofa, Gdańsk,
 10. Aniołki Maryi z Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP, Banino,
 11. Fiołki Ojca Pio z Parafii św. Ojca Pio, Gdańsk,
 12. Schola Piotra i Pawła z Parafii św. Piotra i Pawła, Gdańsk,
 13. Różańcowe Nutki z Parafii NMP Królowej Różańca Świętego, Gdańsk,
 14. Boże Nutki z Parafii Opatrzności Bożej, Gdańsk,
 15. Arka Szymona z Parafii św. Szymona z Lipnicy, Koleczkowo.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

Cecyliada 2017