Poświęcenie cokołu z Orłem

Ksiądz proboszcz, duszpasterze naszej parafii oraz Siostry Urszulanki zapraszają wszystkich parafian, mieszkańców, gości i sympatyków na uroczystość poświęcenia cokołu z Orłem na pamiątkę 100-lecia Odzyskania Niepodległości i 1050. Rocznicy Chrztu Polski. Uroczystości przewodniczyć będzie Metropolita Gdański ks. Abp Sławoj Leszek Głódź.
Odbędzie się ona 13. kwietnia w sobotę przed niedziela palmową o godzinie 10.00. Ks. proboszcz prosi parafian o ofiarność na ten cel systematycznie na tacę, do specjalnej skarbony z orłem, w księgarni z prasą, bądź osobiście. Zorganizujemy orkiestrę, każdy będzie mógł nabyć i przypiąć sobie kokardę z barwa narodową, każdy otrzyma „świętą niespodziankę”. Poprosimy też parafian o zakup cegiełki, którą na początku marca rozprowadzą nasi kwestarze.

KORONA ZOSTAŁA DODANA DO HERBU JAKO PODKREŚLENIE ZASŁUG DLA KRÓLESTWA POLSKIEGO.
GDAŃSK WIELOKULTUROWY NIGDY NIE ZABIEGAŁ O RZĄDY NIEMCÓW CZY ROSJAN W GDAŃSKU. TYLKO WROGOWIE SILNEGO PAŃSTWA POLSKIEGO CHCIELI BY GDAŃSK NALEŻAŁ DO PRUS. GDAŃSK CHCE BYĆ ZAWSZE POLSKI. CHOĆ TRAKTAT WERSALSKI NIE PRZYZNAŁ GDAŃSKA POLSCE. W WYBORACH CHCEMY POTWIERDZIĆ, ŻE JAKO GDAŃSZCZANIE CHCEMY NALEŻEĆ DO POLSKI.