Transmisje Mszy św. i różańca na żywo (on-line)

Szczęść Boże Cały czas pracujemy nad tym, aby transmisje były stabilne i w dobrej jakości. Prosimy o cierpliwość.

1. W miarę możliwości technicznych będziemy transmitować online:

  • Msze święte w niedziele, wszystkie od godz. 8:00
  • Msze święte w dni powszednie o godz. 18.00
  • Modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem, codziennie o godz. 20:30.
  • Aby otrzymywać automatyczne powiadomienia o transmisji należy polubić profil parafii na Facebooku lub zasubskrybować kanał na YouTube

Transmisje będą dostępne na:

Jak zachować się podczas transmisji mszy świętych udzielił odpowiedzi rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik. Transmisje mszy świętych przeżywamy tak, jak byśmy byli w kościele, skupiamy się na Eucharystii i nie robimy innych rzeczy, wykonujemy gesty liturgiczne np. znak krzyża, włączamy się w śpiew i odpowiadamy na wezwania celebransa – powiedział . Nie musimy klękać lub stać podczas transmisji, ale możemy. Piękne jest, gdy rodzina razem przeżywa Mszę świętą. Widać wtedy wyraźnie co to znaczy „Kościół Domowy” – modlimy się razem w domu i jesteśmy częścią Kościoła” – zaznaczył rzecznik KEP.

2. Msze św. odprawiamy w porządku niedzielnym. Wszystkie w dolnym kościele.
3. Liczba uczestników Mszy św. nie może przekraczać 50 osób.

4. Dolny kościół jak dotąd, będzie stale otwarty dla nawiedzenia Najświętszego Sakramentu.
5. Ponadto w tym, okresie będzie okazja do spowiedzi św. w dolnym kościele codziennie od godziny 17.00, czyli godzinę przed Msza św. wieczorną o godz. 18.00.
6. Nabożeństwa zostają odwołane. Zachęcamy do ich indywidualnego i rodzinnego odprawiania, korzystając również z przekazu radiowego telewizyjnego.