Walentynkowy Kurs Miłości Małżeńskiej

“Wracaliśmy do naszego domu niczym świeżo poślubieni małżonkowie…”
Już niedługo będziemy mogli przeżyć kolejny czas umocnienia naszych małżeństw. 
Serdecznie zapraszamy na organizowany przez Wspólnotę Czas dla Rodzin i Szkołę Nowej Ewangelizacji niezwykły kurs dla małżonków – “Akwila i Pryscylla”.

Zapraszamy małżeństwa sakramentalne na weekendowy kurs, który ożywi Waszą wzajemną miłość i przybliży Was do siebie. Kurs uczy czerpać z mocy sakramentu małżeństwa. To niesamowity czas uczenia się komunikacji małżonków ze sobą i romantycznej miłości w związku.

Zachęcamy wszystkie pary ze stażem małżeńskim 2-99 lat 😉   
Przekażcie tę wiadomość swoim znajomym! 

W tym roku zdecydowaliśmy się zorganizować kurs w wersji hybrydowej:

  • piątek 19:30-21:30 on-line,
  • sobota 9:00-13:00 on-line,
  • sobota 16:30-20:30 stacjonarnie,
  • niedziela 9:00-12:00 on-line.

MIEJSCE: Parafia pw. Bożego Ciała w Gdańsku przy ul. Piecewskiej 9

ORGANIZATOR: Wspólnota Czas dla Rodzin należąca do SNE Gdańsk

KOSZT: 50 zł od pary

WPŁATY: Stowarzyszenie Wspólnota Czas dla Rodzin,
nr konta: 38 1140 2004 0000 3602 7680 2368 (mBank)

W razie pytań napisz: kontakt@czasdlarodzin.pl  

 

DLA KOGO? Nieważne czy jesteście zaangażowani w życie Kościoła, czy nie. Nieważne czy Wasze małżeństwo kwitnie i przypomina sielankę, czy przeżywa poważny kryzys. Dobrze jednak, gdy macie już za sobą parę lat wspólnego życia, bo wiele treści będzie odwoływać się do Waszego doświadczenia. Kurs prowadzą małżeństwa, więc nie będzie tu pustej gadaniny ani teorii oderwanych od życia, nie będzie moralizowania i nikt nie będzie Wam mówił jak macie żyć. Sami będziecie mogli odkryć, czym naprawdę jest Wasze małżeństwo…”

Wypełnij do 31 stycznia 2021 r. formularz zgłoszeniowy – późniejsze zgłoszenia wymagają potwierdzenia.

Na kursie w wersji hybrydowej wymagana jest obecność obojga małżonków przez cały czas, zarówno on-line jak i stacjonarnie. Piątek + sobota + niedziela tworzą integralną całość i nie ma możliwości uczestniczenia w kursie tylko w wybranych godzinach czy dniach. 

W sobotę po południu do kościoła najlepiej przyjechać bez dzieci. Ale dla par, dla których to nie będzie możliwe, zorganizujemy opiekę dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (od 4-12 lat). 

UWAGA: W KAŻDYM WYPADKU DOSTOSUJEMY SIĘ DO WYMAGAŃ OCHRONY PANDEMICZNEJ

ŚWIADECTWA UCZESTNIKÓW POPRZEDNICH EDYCJI:

Dla nas był to wspaniale spędzony czas, w którym poczuliśmy się jak nowo poślubieni. Mieliśmy okazję omówić we dwoje wiele aspektów naszego życia rodzinnego, dowiedzieliśmy się, czym jest małżeństwo w oczach Boga oraz co robić, aby nasza miłość kwitła przez długie lata.

Gosia i Andrzej

Po kursie PiA nie spodziewaliśmy się żadnych rewelacji. […] Mimo to, czas kursu był bardzo owocny, zostaliśmy zmotywowani do rozmów na różne, czasem trudne tematy. Były momenty smutku, z powodu troski o dorosłe dziecko, były momenty wzruszenia i radości. […] Bardzo fajny, pełen treści kurs, możemy go śmiało polecić każdemu kto żyje w małżeństwie. Bez względu na to, czy jest rok, 10 czy 30 lat po ślubie. Bez względu na aktualny stan wzajemnej relacji.

Beata i Jarek

W ostatnich latach […]  czuliśmy nawarstwiające się  problemy z komunikacją, zrozumieniem swoich punktów widzenia, innych nieraz priorytetów. Dokładały się do tego nasze odmienne osobowości, inne wartościowanie wyniesione z domów. 

Wracaliśmy do naszego domu niczym świeżo poślubieni małżonkowie. Była między nami absolutna harmonia i jedność i wychodziło nam to naturalnie, byliśmy zaskoczeni kompletnie, że nie musimy się nawet starać, by ze sobą dogadywać. To było takie przypomnienie od Boga, że tak było na początku naszej drogi i dużo lepiej może być teraz i w przyszłości. 

Na kursie zaprosiliśmy Boga do uzdrawiania naszego związku. Od tego momentu Bóg zaczął posługiwać się rozmaitymi konkretnymi sposobami, jakich wcześniej nie byliśmy w stanie zauważyć, by pokazywać drogi wyjścia z tego, co nas dotąd raniło w sobie nawzajem. Weszliśmy po kursie, w bardzo intensywny proces naprawczy. To na pewno nie był dla nas zmarnowany weekend. Polecamy, jeśli chcecie mieć zadowolenie z Waszych związków.

Kasia i Bartek

Zobacz też świadectwo głoszących. 

 

KLIKA SŁÓW O PRYSCYLLI I AKWILI

Kiedy św. Paweł przybył do Koryntu, znalazł u Pryscylli i Akwili nie tylko miejsce pracy i mieszkanie, lecz także wspólnotę chrześcijańską. Nie można było rozdzielić tego, co czyniło jedno, a co drugie. Oni nie targowali się o prawa i obowiązki. Wkrótce razem z Pawłem udali się do Efezu, a dwa lata później Paweł pozdrawia ich jako gospodarzy Kościoła w Rzymie. Nie prowadzili ustabilizowanego życia. Trzykrotnie zaczynali wszystko od początku, kiedy wypędzano ich z powodu narodowości czy wiary. Dzięki wykonywaniu rzemiosła zarabiali wystarczająco dużo, aby wielokrotnie uniknąć prześladowań, płacąc za podróże statkiem, urządzając nowe mieszkania i warsztaty. Pomogli Apostołowi stanąć na nogach w Koryncie. (Rz 16,4)…  Więcej dowiecie się na kursie!

 

Ilość uczestników każdej edycji jest ograniczona (chociaż tym razem większa ze względu na hybrydowy charakter kursu), więc prosimy o pilne zgłoszenia!  

Wypełnij do dnia 31 stycznia formularz zgłoszeniowy – późniejsze zgłoszenia wymagają potwierdzenia.

W razie pytań napisz: kontakt@czasdlarodzin.pl  

 

źródło ogłoszenia: http://czasdlarodzin.pl/pia-temp