Zdrapka z Duchem – radosne oczekiwanie na Zesłanie Ducha Świętego!

Zdrapka z Duchem – radosne oczekiwanie na Zesłanie Ducha Świętego! 4 kwietnia – 23 maja 2021 r.

2 kroki do spotkania z Duchem Świętym – modlitwa i działanie

Zdrapka jest propozycją dla młodzieży i dorosłych, która zaprasza do relacji z Duchem Świętym, poprzez odmawianie codziennej modlitwy św. Augustyna oraz podejmowanie zadań, które mają na celu poznanie jego darów, owoców, charyzmatów, jak i samej trzeciej Osoby Trójcy Przenajświętszej. Wszystko po to, aby przez pięćdziesiąt dni przygotować się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

Akcję przygotowało wydawnictwo Braterska i Kamil Łagus  pod duszpasterską opieką Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Gdańskiej.

„Zdrapka z Duchem” stanowi samodzielną formę z zadaniami na każdy dzień. Materiały pogłębiające dla chętnych, w formie artykułów lub filmów wyjaśniających niektóre zagadnienia np. czym są charyzmaty, jak modlić się językami itp. będą publikowane na stronie. Przygotowany został również 7-odcinkowy podcast pt. “Spotkałem Ducha”. 

Treść zdrapki oraz dodatki zostały sprawdzone i otrzymały nihil obstat, dlatego można z nich korzystać jako materiał pomocniczy przygotowujący młodzież do sakramentu bierzmowania.

Część dochodu ze sprzedaży zostanie przeznaczona na organizację wakacyjnych rekolekcji oazowych Ruchu Światło Życie Archidiecezji Gdańskiej.

Zdrapkę można nabyć na stronie www.zdrapkazduchem.pl lub w księgarni Braterska (ul. Czyżewskiego 16, Gdańsk).