II Dzień Skupienia Skupienia Mężczyzn Archidiecezji Gdańskiej w Gietrzwałdzie

Bądź jak Józef dla Maryi

Z nieukrywaną radością pragniemy zaprosić was wszystkich i każdego z osobna na II dzień Skupienia Mężczyzn Archidiecezji Gdańskiej u naszej Mateczki w Gietrzwałdzie. Dzień skupienia odbędzie się w formie autokarowej pielgrzymki do jedynego w Polsce miejsca objawień Matki Bożej, które zostały uznane przez Kościół. Ale oczywiście nie to jest najważniejsze. Maryja nie przychodzi do ludzi po to aby cokolwiek oficjalnie udowadniać. Przychodzi do nas wszystkich abyśmy przez Nią uwierzyli w Jej Syna. Warto więc się Jej czasem odwdzięczyć za łaskę objawień i PRZYJECHAĆ do Niej zamiast na Nią czekać

Próżno szukać jednego powodu dla którego warto z nami JĄ odwiedzić. Niektórzy pojadą bo nie przepuszczą żadnej okazji aby się z Nią spotkać. Inni pojadą Jej za coś podziękować. Jeszcze inni o coś Ją poproszą. A może znajdą się i tacy, którzy Jej zbyt dobrze nie znają, coś o Niej słyszeli, ktoś im coś o Niej opowiedział. Może są na jakimś rozdrożu życiowym, myślą że nie ma już wyjścia z sytuacji, w której się znaleźli. Może wcale nie należą do ludzi wierzących. I tak sobie myślę, a wręcz jestem pewien, że właśnie ich najbardziej wyczekuje Maryja. Ona wie, że najlepiej potrafi ukoić ich ból, niepokój, a co najważniejsze, że wskaże im drogę do swego Syna, który wszystko w ich życiu zacznie porządkować.

Tak więc niech to zaproszenie będzie jednocześnie gorącym apelem do wszystkich wierzących mężczyzn, którzy już nie mają wątpliwości, że taki dzień skupienia i taka pielgrzymka to coś dobrego, aby wśród swoich znajomych, przyjaciół, wujków, ojców, synów, braci poszukać tych, którzy Maryi jeszcze nie poznali i zaprosić ich do wspólnego męskiego wyjazdu. Łatwo jest namówić do wyjazdu kogoś kto zna wartość wspólnej męskiej modlitwy, kogoś kto należy do męskiej wspólnoty.
Prawdziwym wyzwaniem jednak jest przyprowadzić do Maryi kogoś, kto jeszcze nie wie, że to właśnie Ona i Jej Syn są lekiem na całe zło tego świata.
Jako mężczyźni jesteśmy powołani przez Kościół do ewangelizacji, do zbliżania ludzi do Chrystusa.
Nie ma na to lepszej sposobności niż przez ręce Maryi.

Szczegółowy plan dnia:

6:30 – wyjazd autokarami spod parkingu przy Auchan w Gdańsku ul. Szczęśliwa
8:30 – przyjazd do Gietrzwałdu
9:00 – konferencja o historii Sanktuarium
9:20 – Adoracja Najświętszego Sakramentu,
Modlitwa indywidualna
Wspólny różaniec
Spowiedź Św.
10:00 – Eucharystia
11:15 – kawa i poczęstunek
12:00 – konferencja dla mężczyzn i droga krzyżowa na błoniach
13:30 – obiad i agapa
15:00 – powrót do Gdańska
17:00 – planowany przyjazd na miejsce
Koszt wyjazdu: 125 zł.
W cenie zawarty jest: transport autokarem, kawa i poczęstunek oraz obiad i agapa. Warunkiem rezerwacji miejsca jest wpłata całości kwoty na konto bankowe Fundacji Gladius Gloriae o numerze 96 1090 1098 0000 0001 3391 8666 z dopiskiem “Dzień Skupienia”.
Zgłoszenia udziału (imię, nazwisko i nr telefonu) prosimy przesyłać na adres: gietrzwald@bswp.pl