Medjugorie OBÓZ Pielgrzymkowy

Zapraszamy dzieci, młodzież i rodziny na Obóz Pielgrzymkowy do Medjugorie. Termin wyjazdu: 6-14 sierpnia, koszt: 1550 zł + 200 Euro. W programie: czas na  modlitwę, zadania i gry terenowe, zdobywanie odznaki, wolontariat, kąpiel w Adriatyku oraz dobra zabawa. Opieka ks. Andrzeja, s. Małgorzaty i Organizatora. Szczegóły na stronie internetowej. Zapisy do końca marca przez formularz lub osobiście. Spotkanie informacyjne dla nowych osób odbędzie się w piątek 24 marca o godz. 20:15 (po Drodze Krzyżowej o godz. 19:30) w salce obok zakrystii.

Dodatkowo dla dzieci i młodzieży: Gra terenowa, możliwość zdobycia wolontariatu, wieczorna, aktywna Droga Krzyżowa z latarkami, program aktywizujący dzieci i młodzież: zadania na punkty, uzyskanie tytułu „Zdobyty przez Maryję”.

Program OBOZU

Formularz zapisów

Organizator: BiuroPielgrzyma

Spotkanie informacyjne dla nowych osób odbędzie się w piątek 24 marca o godz. 20:15 (po Drodze Krzyżowej o godz. 19:30) w salce obok zakrystii.

 

Pensjonat noclegowy:

W podsumowaniu przytoczmy słowa + abp Henryka Hosera, który w 2020 r. jako ówczesny wizytator apostolski dla parafii w Medjugorie powiedział: Medjugorie to dziś miejsce największych nawróceń i odkrywania przez młodych powołania. A konkretnie rocznie przybywa tam 2,5 mln pielgrzymów. W samym Międzynarodowym Festiwalu Młodych uczestniczy ok. 60 tys. osób.

Mówiąc o rosnącej laicyzacji społeczeństwa, abp Hoser powiedział, że światłem w tunelu jest Medjugorie, gdzie rocznie przyjeżdża ponad 2,5 mln ludzi. Z tego większość stanowią młodzi. “Od lat obserwujemy niezwykły fenomen nawróceń, czyli takich momentów, kiedy człowiek odnajduje swoją drogę prowadzącą do Boga. Szafarze sakramentów w Medjugorie mówią, że spowiedzi są głębokie, często nawet z całego życia. Ludzie zaczynają w nowy sposób oceniać dotychczasowe doświadczenia, odkrywając perspektywę na przyszłość. Wielu odnajduje przy tym swoje powołanie religijne” – powiedział wizytator apostolski.

Źródło: Gość Niedzielny