Ogłoszenia na XI Niedzielę Zwykłą 16.06.2024 r.

1. W tym tygodniu patronują nam:

• 17 VI – Święty Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; uczy nas, że trzeba być „dobrym jak chleb”.

• 21 VI – Święty Alojzy Gonzaga (1568-1591), zakonnik, który jest patronem katolickiej młodzieży.

2. Bardzo dziękujemy parafianom za wzięcie udziału w parafialnym festynie w minioną niedzielę. Było bardzo dużo rodzin i dzieci. Dziękujemy wszystkim aktywnym parafianom, którzy wzięli na siebie usługiwanie innym przygotowując na grillu kiełbaski, kurczaki a także warzywa, napoje i watę cukrową, popcorn, malowanie twarzy i inne. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu placu po całej imprezie, co zwykle jest najtrudniejsze. Dziękujemy wszystkim, którzy własnym zaangażowaniem organizacyjnie i finansowo wsparli wspólną zabawą i integracje.

3. W najbliższy czwartek, 20 czerwca zapraszamy rodziców, dzieci i młodzież na mszę św. dziękczynną na zakończenie roku szkolnego: a zdrowie i wszystkie łaski otrzymane w tym roku przez dzieci i młodzież, za trud i wysiłek nauczycieli i wychowawców z prośbą o szczęśliwe i bezpieczne wakacje oraz szczęśliwy powrót do domu z rozmaitych wyjazdów.

Na tej mszy św. poświęcimy nowy sztandar Szkoły Podstawowej nr 8.

4. Z powodu wakacji od przyszłej niedzieli, tj. 23 czerwca zmienia się plan mszy św.

Z niedzielnego programu wypadają msze św. o 11.00 i 12.30, ale msza św. o godzinie 11.00 zmieni godzinę na 11.15. W dni powszednie wypada msza św. o godz. 7.00. Te msze św. powrócą do programu od 1 września br.

5. Dziś w niedzielę, odbędzie się XII Marsz dla Życia i Rodziny oraz III Festiwal dla Życia. To wydarzenie, które od lat gromadzi nas wokół tematów życia i rodziny. Uczestnictwo w Marszu to okazja, aby dać publiczne świadectwo przywiązania do wyznawanych wartości: życia od poczęcia oraz rodziny, której fundamentem jest małżeństwo mężczyzny i kobiety. Marsz rozpocznie się o godzinie 15.00 przed kaplicą Królewską w Gdańsku, a zakończy o 16.00 na Placu Zebrań Ludowych. Tam odbędzie się Festiwal dla życia, który potrwa do godziny 22.00. Podczas Festiwalu będzie można uczestniczyć w koncertach, w strefie inspiracji wspólnot, a także porad specjalistów. Można będzie skorzystać ze strefy gastronomicznej. Przygotowano również liczne darmowe atrakcje dla dzieci. Więcej informacji na stronie internetowej www.festiwaldlazycia.pl oraz na plakatach.

6. Na specjalne zaproszenie we wtorek 18 czerwca o godz. 19.30 w kościele św. Ojca Pio zagości Jean-Marie Elie Setbon, nawrócony ultraortodoksyjny rabin i chabadzki Żyd, który w książce pt. „Od jarmułki do krzyża” opisuje swoją duchową drogę od judaizmu do katolicyzmu. Jako teolog i egzegeta biblijny głosi nauki, prowadzi kursy i rekolekcje. Po Eucharystii wygłosi konferencję pt. „Jak przekazywać wiarę w rodzinach w nieprzychylnych czasach”. Zapraszamy na spotkanie z człowiekiem, który pozwolił się zdobyć Chrystusowi!

7. Koło Radia Maryja organizuje pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w dniu 13 lipca na 32. rocznicę powstania Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych. Wyjazd 13 lipca po mszy św. o godzinie 6.30, powrót 14 lipca w godzinach wieczornych. Koszt 200 zł wraz z noclegiem. Wyżywienie we własnym zakresie. Autobus zatrzyma się koło restauracji i każdy będzie mógł zamówić sobie obiad. Informacja o zapisach wywieszona jest na drzwiach kościoła.

8. Przez miesiąc czerwiec po mszy św. o godz. 18,00 sprawujemy nabożeństwo do Serca Jezusowego.

9. Dziś, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca przed świątynią kwesta na Gdańskie Seminarium Duchowne, dzięki któremu otrzymujemy corocznie nowych kapłanów na uświęcenie ludu bożego i szafowanie sakramentów. W sobotę w katedrze oliwskiej 5 kleryków naszego Seminarium przyjmie święcenia diakonatu jako pierwszy stopień kapłaństwa.

10. Wszystkim Solenizantom urodzinowym, imieninowym i jubileuszowym składamy nasze z serca płynące, wsparte modlitwą życzenia.