Ogłoszenia na XIV Niedzielę Zwykłą 07.07.2024 r.

 1. W tym tygodniu patronują nam
  • w poniedziałek – św. Jan z Dukli, patron rycerstwa polskiego;
  • w czwartek – św. Benedykt, opat i patron Europy, autor słynnej Reguły, uważany za duchowego ojca mnichów Kościoła Zachodniego;
  • w piątek − św. Bruno Bonifacy z Kwerfurtu, biskup i męczennik, autor żywota św. Wojciecha i Pięciu Braci Męczenników;
  • w sobotę − święci pustelnicy: Andrzej Świerad i Benedykt, którzy jako drogę swojego uświęcenia obrali surowe życie w odosobnieniu i liczne praktyki ascetyczne.
 2. Dzisiaj po mszy św. o 18.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 3. Przypominamy, że w czasie wakacji, w miesiącu lipcu i sierpniu, nie ma Mszy św. rano o godz. 7.00. Zapraszamy na Msze św. o godz. 6.30 i wieczorem o 18.00.
 4. Dzisiaj jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca przed świątynią kwesta naszego Caritas na potrzeby ubogich. W przyszłą niedzielę jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, zebrane ofiary przeznaczone są na cele modernizacji budynków parafialnych.
 5. Parafialny klubik i przedszkole „DOBRY PORT stale przyjmuje zapisy dzieci.
 6. Przedszkole wraz z rodzicami prowadzi formacje dzieci w duchu katolickim.
 7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego wypoczynku. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, z troski o swoja wiarę, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem łaski i przynosi pokój i zbawienie. Zachęcamy rodziców, aby zatroszczyli się o możliwość korzystania z niedzielnej Mszy św. i praktyk religijnych swoich dzieci przebywających na wakacjach. W Polsce łatwo znaleźć kościół, ale trzeba w Internecie znaleźć program mszy św. Kościoły katolickie za granicą i program mszy św. możemy znaleźć również w Internecie. Wiele krajów na świecie posiada tzw. misję Polską, gdzie msze św. odprawia się w polskim języku.
 8. Wszystkim Solenizantom urodzinowym, imieninowym i jubileuszowym składamy nasze z serca płynące, wsparte modlitwą życzenia.