1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca. Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.
2. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
3. Codziennie po mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo majowe.
4. Bierzmowanie w naszej parafii. W czwartek 28 maja o godzinie 18.00 bp Wiesław Szlachetka udzieli sakramentu Bierzmowania 26 młodym. Prosimy Was o modlitwę w intencji naszej młodzieży. Od wtorku 19 maja podczas nabożeństwa majowego nowenna przed bierzmowaniem.
5. Komunikat o I Komunii Św. Podobnie jak w zeszłym roku, również w tym, oprócz tradycyjnego przygotowania do I Komunii Świętej będzie możliwość przygotowania się w ramach tzw. Grupy Barankowej, również dzieci młodszych (są to przygotowania oparte na katechezie domowej oraz spotkaniach warsztatowych w małej grupie). Szczegóły na Facebooku i stronie parafialnej. Zgłoszenia do 17 czerwca u s. Joanny Stefańskiej, adres branki.chelm@mms.edu.pl.
6. Pielgrzymka do Wilna. W czwartek 21 maja o godz. 4.50 zbiórka pielgrzymujących do Wilna. Prosimy o punktualność.
7. Planujemy w dniu 14 czerwca zorganizować festyn parafialny, w którym połączymy takie wydarzenia jak: Dzień Matki, odpust parafialny i Dzień Dziecka. Jednym słowem, święto rodzin. W najbliższą środę 20 maja, po wieczornej mszy św. zapraszamy do kawiarenki, która znajduje się za salą św. JPII. Spotkanie jest dla wszystkich, którzy chcą pomóc i się zaangażować w organizację festynu parafialnego i w ten sposób bardziej zaznaczyć swoją obecność dla wspólnoty parafii.
8. Młodzież zapraszamy na spotkania w każdą sobotę na godz. 19.00 do sali Carlo Acutisa, która znajduje się w budynku parafialnym naprzeciw wyjścia z górnego kościoła.
9. Zapraszamy dorosłych na spotkania dla wiedzy biblijnej w piątki w godz. 18.40-20.00 do sali św. Jana Pawła II.
10. Dziękujemy członkom wspólnoty „Kręgów Rodzinnych Kościoła Domowego” za odnowienie salki przy zakrystii i dostosowanie jej do pracy z dziećmi. Te grupy dzieci to: Oaza Dzieci Bożych, niedzielna grupa o nazwie Kredkami do Nieba, wspólnota przygotowująca dzieci do wczesnej komunii św. tzw. „Baranki”.
11. Parafialne Przedszkole „Dobry Port” i Klubik przyjmują zapisy dzieci.
12. Zapraszamy pielgrzymów jadących do Medjugorie na spotkanie 19 maja po nabożeństwie majowym do sali Jana Pawła II.
13. Zapraszamy dzieci na półkolonie od 3 do 7 sierpnia (w programie wycieczki, wspólne gry i zabawy). Wiadomość u Sióstr Urszulanek.
14. W księgarni przy wieży kościelnej można nabyć literaturę katolicka i prasę.
15. W przyszłą sobotę na mszy św. o godz. 18.00 i w niedzielę ks. proboszcz Zbigniew Drzał wygłosi homilię na temat: „Bohaterowie wiary – gdańscy męczennicy II wojny światowej”.
Przy tej okazji będziemy mogli nabyć album historyczny autorstwa ks. Zbigniewa poświęcony tej tematyce. Zawiera on szereg wiadomości oraz fotografii poświęconych życiu Polaków przedwojennego Gdańska. W 400-stronicowej publikacji szczególnie uwzględniono wybuch II wojny światowej oraz funkcjonowanie obozu koncentracyjnego Stutthof. Książka w cenie 60 zł stanowi cegiełkę na rzecz budowy przedszkola parafialnego dla dzieci z niepełnosprawnościami w Letnicy.