Ogłoszenia na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 24.05.2026 r.

1. Jutro, w poniedziałek, drugi dzień Uroczystości Zesłania Ducha Św. i Święto Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła. Msze św. o godz. 6.30 i 18.00.

2. Zapraszamy wszystkich do naszego parafialnego wieczernika na uroczystość Zesłania Ducha Św. przez posługę biskupa Wiesława Szlachetkę, który udzieli sakramentu bierzmowania 28 młodzieży. Przyjdźmy do kościoła i dajmy wsparcie modlitewne i wspólnotowe, jako duszpasterze, bardzo was o to prosimy.

3. Za tydzień Uroczystość Trójcy Świętej i koniec okresu spowiedzi wielkanocnej.

4. Codziennie po mszy św. wieczornej, zapraszamy na nabożeństwo majowe.

5. Od wtorku 19 maja chcemy przygotowywać się jako parafia, naśladując Apostołów do przyjęcia darów Ducha św. Podczas nabożeństwa majowego odprawimy z młodzieżą nowennę do Ducha św. przed bierzmowaniem.

6. Bierzmowanie w naszej parafii. W czwartek 28 maja o godzinie 18.00 bp Wiesław Szlachetka udzieli sakramentu Bierzmowania 26 naszym młodym parafianom. Prosimy Was o modlitwę w intencji naszej młodzieży. Od wtorku 19 maja podczas nabożeństwa majowego nowenna przed bierzmowaniem.

7. W tym dniu przypada również święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, ustanowiła Stolica Apostolska w 2012 roku na prośbę papieża Benedykta XVI.

8. Czas na spowiedź św. wielkanocną kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za tydzień. Szczególny czas na spowiedź i wyciszenie się, jest w każdą niedziele podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu po mszy św. o godz. 18.00 do godziny 20.00. Odwagi!!!

9. W najbliższy piątek przypada nasz odpust parafialny św. Urszuli Ledóchowskiej. Uroczystej mszy św. odpustowej w piątek o godz. 18.00 będzie przewodniczył ks. Krzysztof Ławrukajtis proboszcz Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gdańsku-Brętowie. Razem będą z nami księża wikariusze, którzy pracowali w naszej parafii, a którzy będą mogli przybyć. Wszystkich pracowało 33 kapłanów przez 41 lata. Niestety 6. z nich już nie żyje.

Uroczystości odpustowe będą przebiegały tak: po zakończeniu mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu, odczytanie wprowadzenia duchowego do ostatniej części nowenny, Litania do św. Urszuli, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i adoracja do godz. 21.00 prowadzona przez grupy duszpasterskie. Przewodnią myślą jest modlitwa o powrót naszych dzieci, krewnych, parafian i sąsiadów do Boga i Kościoła przez wstawiennictwo św. Urszuli naszej Patronki i św. Michała Archanioła.

10. Komunikat o I Komunii Św. Podobnie jak w zeszłym roku, również w tym, oprócz tradycyjnego przygotowania do I Komunii Świętej będzie możliwość przygotowania się w ramach tzw. Grupy Barankowej, również dzieci młodszych (są to przygotowania oparte na katechezie domowej oraz spotkaniach warsztatowych w małej grupie). Szczegóły na Facebooku i stronie parafialnej. Zgłoszenia do 17 czerwca u s. Joanny Stefańskiej.

11. Młodzież zapraszamy na spotkania w każdą sobotę na godz. 19.00 do sali Carlo Acutisa.

12. Spotkania biblijne w piątki w godz. 18.40-20.00 w sali św. Jana Pawła II.

13. Parafialne Przedszkole „Dobry Port” i Klubik przyjmują zapisy dzieci.

14. Zapraszamy dzieci na półkolonie od 3 do 7 sierpnia (w programie wycieczki, wspólne gry i zabawy). Wiadomość u Sióstr Urszulanek.

15. W księgarni przy wieży kościelnej można nabyć literaturę katolicką i prasę.

16. Dziękujemy ks. Zbigniewowi Drzałowi, za homilię na temat: „Bohaterowie wiary – gdańscy męczennicy II wojny światowej”.

Przy tej okazji możemy otrzymać te słowa w historyczny albumie autorstwa ks. Zbigniewa poświęcony tej tematyce.