Nasz parafianin Jędrzej Baranowski nowym prezbiterem

Z wielką radością informujemy, że nasz parafianin Jędrzej Karol Baranowski w dniu 27 maja 2023 r. podczas sprawowania Najświętszej Ofiary Mszy Świętej w kościele pw. św. Jakuba Większego w Obrze (archidiecezja poznańska) przyjął święcenia prezbiteratu z rąk biskupa płockiego Szymona Stułkowskiego. Mszę świętą prymicyjną ksiądz Jędrzej odprawi w naszym kościele 4 czerwca o godz. 12.30, na którą serdecznie wszystkich zapraszamy. Neoprezbiter Jędrzej do realizacji swojego powołania wybrał chryzmat kapłana, Misjonarza Oblata Maryi Niepokalanej, którzy pracują w kościele pw. św. Józefa na Starym Mieście.

Dokument święceń  kapłańskich ks Jędrzeja Baranowskiego

Nałożenie rąk przez biskupa – najważniejsza część święceń czyli przekazanie sukcesji apostolskiej

Biskup płocki i profesorowie z seminarium księdza Jędrzeja

Przełożony, czyli prowincjał, jak i wszyscy kapłani na znak jedności  nakładają ręce

 

 

Ks. Proboszcz ubiera po raz pierwszy ornat ojcu Jędrzejowi po otrzymaniu przez Niego sakramentu kapłaństwa