Ogłoszenia na Niedzielę Wniebowstąpienia Pana Jezusa 12.05.2024 r.

 1. W tym tygodniu patronują nam:
 • 14 V – św. Maciej, uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik,
 • 16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.
 1. Wzorem roku ubiegłego, pragniemy zorganizować rodzinny festyn parafialny. Planujemy go zorganizować w niedzielę 9 czerwca. Zapraszamy chętnych, którzy chcieliby się włączyć w organizację tego wydarzenia w najbliższą środę (15 maja) na godzinę 20.00 do sali św. JP2 przy dolnym kościele.
 2. W niedzielę 19 maja podczas Mszy Świętej o godzinie 18.00 ks. Mateusz wraz z kolegami ze studiów w Seminarium u nas w kościele będą dziękować Panu Bogu za 12 lat posługi kapłańskiej. Zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy. Nasz udział w modlitwie niech uprosi nowe i święte powołania kapłańskie z naszej Wspólnoty parafialnej.
 3. W przyszłą niedzielę, przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wiernych świeckich, osoby konsekrowane i wszystkich zaangażowanych w życie wspólnot, grup, ruchów i stowarzyszeń katolickich działających w Archidiecezji Gdańskiej zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie i czuwaniu, w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, które odbędzie się w sobotę 18 maja br. Czuwanie rozpocznie się o godz. 20.00 do 22.00 w kościołach stacyjnych. Następnie po godz. 22.00 wyruszy indywidualna procesja światła do Bazyliki Mariackiej w Gdańsku, gdzie o północy będzie sprawowana Eucharystia. Informacja o kościołach stacyjnych podana jest w na drzwiach kościoła.
 4. Dziś trwają diecezjalne uroczystości odpustowe na Wzgórzu Św. Wojciecha.
 5. Możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania, czyli spowiedzi św. jest codziennie 15 minut przed każdą mszą św. W niedziele spowiadamy podczas każdej mszy św.
 6. Jutro w poniedziałek msza św. o godzinie 16.00 w intencji radia Maryja, Telewizji Trwam, za wszystkich pracowników i ofiarodawców i wszystkie inne media, o pierwszeństwo wartości ewangelicznych i dobra powszechnego przekazach medialnych.
 7. Dziś ofiary złożone na tace zgodnie z zarządzeniem Abpa Metropolity przeznaczone będą na wsparcie przygotowań jubileuszu 100-lecia naszej diecezji.
 8. Zebranie rodziców, których dzieci jadą na kolonie do Śniadki w Góry Świętokrzyskie zapraszamy 23 maja po nabożeństwie Majowym do sali Jana Pawła II.
 9. Są jeszcze wolne miejsca na kolonie. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Siostrami Urszulankami.
 10. Dziękujemy rodzicom i dzieciom pierwszokomunijnym za ofiarę na rzecz misji zebraną w białym tygodniu w wysokości 1220 zł. Przy tej okazji dziękujemy też za ofiary złożone podczas rozprowadzania palm w niedzielę palmową w wysokości 5500 zł. Ofiary te zostaną przeznaczone na pomoc sierotom w Ukrainie.
 11. Wczoraj odbył się finał Wojewódzko-Metropolitalnego Konkursu Biblijnego. Wzięło w nim udział 6 uczniów Szkoły Podstawowej nr 8. Spośród nich Blanka Lisowska zajęła 1. miejsce, a Maciej Kusiorski otrzymał wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!
 12. Wszystkim Solenizantom urodzinowym, imieninowym i jubileuszowym składamy nasze z serca płynące, wsparte modlitwą życzenia.