Ogłoszenia duszpasterskie na IX Niedziele Zwykłą 02.06.2024 r.

1. Za nami dwa duże wydarzenia Odpust Parafialny i Procesja Bożego Ciała.

– Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli uczestniczyć w Odpuście z okazji wspomnienia liturgicznego naszej Patronki św. Urszuli Ledóchowskiej. Była to okazja do uzyskania odpustu zupełnego. Dziękujemy za liczny udział wiernych w komunii św., Kapłanom za posługę w sakramencie pokuty i pojednania, dziękujemy zespołom muzycznym, Liturgicznej Służbie Ołtarza. Dziękujemy pracownicom naszej kuchni za przygotowanie spotkania przy stole z kapłanami, którzy na przestrzeni czasu pracowali w naszej parafii.

– Dziękujemy wszystkim, którzy zadbali o budowę ołtarzy na trasie procesji, wiernym za liczny udział w procesji i komunii św., chórowi za oprawę muzyczną i prowadzenie śpiewu w czasie procesji i przy ołtarzach, Liturgicznej Służbie Ołtarza, dziewczynkom sypiącym kwiaty i tym, którzy te kwiaty dla nich przynieśli, obsłudze baldachimu i niosącym sztandary feretrony i symbole religijne. Siostrom Urszulankom za przygotowanie dzieci do procesji.

– Słowem wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaznaczyli, że chcą postępować w życiu za Jezusem i wyrażają wiarę w jego prawdziwą obecność w świecie i wspólnocie Kościoła.

2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic Żywego i Nieustającego Różańca po mszy św. o godzinie 18.00.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca:

– w pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo o powołania do służby Bożej,
– w pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. 15 minut przed mszą św., po południu od godz. 17.00.

4. W piątek – 7 czerwca – przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Treścią tego święta jest miłość Chrystusowa do rodzaju ludzkiego i dlatego tę uroczystość obchodzi się w piątek po Oktawie Bożego Ciała. Jest to także światowy Dzień Modlitwy o uświęcenie Kapłanów. Ten dzień jest uroczystością, więc w ten piątek również nie obowiązuje post piątkowy.

5. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Jest ono wyrazem wewnętrznego życia Maryi, osoby ciałem i duszą całkowicie otwartą na działanie łaski Bożej.

6. Zapraszamy na festyn parafialny, który odbędzie się w niedzielę 9 czerwca o godzinie 12.00 na terenie naszego przedszkola. W programie gry i zabawy dla dzieci, dmuchaniec, grill. Zabierzmy ze sobą przekąski do wspólnego biesiadowania i przede wszystkim dobre humory.

7. Koło Radia Maryja organizuje pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w dniu 13 lipca na 32 rocznicę powstania Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych. Wyjazd 13 lipca po mszy św. o godzinie 6.30, powrót 14 lipca w godzinach wieczornych. Koszt 200 zł. Informacja o zapisach wywieszona na drzwiach kościoła.

8. W przyszłą sobotę Abp Metropolita Tadeusz Wojda na mszy św. o godz. 18.00 w parafii MB Fatimskiej na Żabiance, udzieli posługi szafarza nadzwyczajnego sześciu naszym parafianom, którzy po odpowiednim przygotowaniu i formacji wspierać będą kapłanów naszej parafii w rozdawaniu komunii św. i zanoszeniu Najświętszego Sakramentu do chorych. Dziękujemy kandydatom do tej posługi i ich rodzinom, które poświecą część ich rodzinnego czasu na posługę wspólnocie kościoła parafialnego.

9. Przez miesiąc czerwiec po mszy św. o godz. 18.00 sprawujemy nabożeństwo czerwcowe do Serca Jezusowego.

10. Dziś przed kościołem kwesta na Caritas dla wsparcia ubogich. Bóg zapłać za ofiarność.

11. Wszystkim Solenizantom urodzinowym, imieninowym i jubileuszowym składamy nasze z serca płynące, wsparte modlitwą życzenia. Błogosławieństwo.