Ogłoszenia na X Niedzielę Zwykłą 09.06.2024 r.

1. W tym tygodniu patronują nam:

• we wtorek – św. Barnaba, apostoł,

• w środę – błogosławieni męczennicy gdańscy: Ks. Marian Górecki, ks. Bronisław Komorowski, ks. Franciszek Rogaczewski i Towarzysze. Ich wizerunki mamy na naszym wyjątkowym w swym rodzaju obrazie.

• w czwartek – św. Antoni z Padwy; żył na początku XIII w. Cieszy się żywym kultem, jest patronem dzieci, górników, małżeństw, narzeczonych, ubogich, podróżnych, poszukujących ludzi i rzeczy zaginionych. Z wdzięczności za pomoc św. Antoniego składamy ofiarę do skarbony przy św. Antonim umieszczonej na chleb dla ubogich.

• w piątek – bł. Michał Kozal, biskup i męczennik obozu w Dachau,

• w sobotę – bł. Jolanta.

2. Za dwa tygodnie rozpoczynają się wakacje. Od niedzieli 23 czerwca zmienia się plan mszy św. Z niedzielnego programu wypadają msze św. o 11.00 i 12.30, ale msza św. o godzinie 11.00 zmieni godzinę na 11.15. W dni powszednie wypada msza św. o godz. 7.00. Te msze św. powrócą do programu od 1 września br.

3. W piątek nasza Schola brała udział w Przeglądzie Piosenki Religijnej CREDO w Chojnicach. Dziewczynki zdobyły wyróżnienie w kategorii klas IV-VI. Serdecznie gratulujemy!

4. Dzieci z Oazy Dzieci Bożych wykonały ozdobny witraż umieszczony w centralnych drzwiach szklanych naszej świątyni. Dziękujemy dzieciom za zaangażowanie i pracowitość.

5. Zapraszamy na festyn parafialny, który jest dzisiaj w niedzielę o godzinie 12.00 na terenie naszego przedszkola. W programie gry i zabawy dla dzieci, dmuchaniec, grill. Zabierzmy ze sobą przekąski do wspólnego biesiadowania i przede wszystkim dobre humory.

6. Koło Radia Maryja organizuje pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w dniu 13 lipca na 32. rocznicę powstania Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych. Wyjazd 13 lipca po mszy św. o godzinie 6.30, powrót 14 lipca w godzinach wieczornych. Koszt 200 zł. Informacja o zapisach wywieszona jest na drzwiach naszego kościoła.

7. Witamy pięciu Szafarzy Nadzwyczajnych Eucharystii, którzy są po odpowiednim przygotowaniu i formacji by wspomagać kapłanów naszej parafii w rozdawaniu Komunii Św. i zanoszeniu Najświętszego Sakramentu do chorych. Dziękujemy za ich gotowość do posługi i ich rodzinom które poświecą część rodzinnego czasu na posługę wspólnocie kościoła parafialnego.

8. Przez miesiąc czerwiec po mszy św. o godz. 18.00 sprawujemy nabożeństwo czerwcowe do Serca Jezusowego.

9. Dziś jak w każdą 2. niedzielę miesiąca ofiary złożone podczas mszy św. przeznaczone są na cele inwestycyjno-remontowe budynków parafialnych, ich wyposażenie i modernizacje.

10. Wszystkim Solenizantom urodzinowym, imieninowym i jubileuszowym składamy nasze z serca płynące, wsparte modlitwą życzenia.