Ogłoszenia na XIII Niedzielę Zwykłą 30.06.2024 r.

1. W tym tygodniu patronują nam:

• w środę – św. Tomasz Apostoł, należał do grona Apostołów; Pan Jezus nakazał mu włożyć ręce w swój bok – w miejsce gwoździ; wyznał wiarę w Zmartwychwstałego słowami; „Pan mój i Bóg mój”;
• w sobotę – bł. Maria Teresa Ledóchowska, patronka dzieł misyjnych w Polsce; swoje talenty i zdolności poświęciła dziełu misyjnemu Kościoła zwłaszcza dla rozkrzewiania wiary w Afryce.

2. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom którzy w minioną niedzielę i każdą czwartą niedzielę miesiąca wspomagają misje.

3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

pierwszy czwartek miesiąca, o godz. 18.00 – Msza św. o Chrystusie Najwyższym Kapłanie oraz nabożeństwo za powołanych i o powołania do służby Bożej;

pierwszy piątek miesiąca, okazja do spowiedzi św. jest od 17.30 oraz 15 minut przed każdą mszą św. o godzinach: 6.30 i 18.00. Msza św. wieczorna z nabożeństwem w pierwszy piątek miesiąca jest o godz. 18.00.

pierwsza sobota msza św. o godzinie 6.30 wynagradzająca Niepokalanemu. Sercu Najświętszej Maryi Panny i o tryumf Jej niepokalanego serca. Intencja od różańca w pierwszą sobotę miesiąca.

4. W następną niedzielę po mszy św. o 18.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

5. W sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie w latach 2024 do 2033 r. odbywa się nowenna przed dwutysiącleciem Dzieła Odkupienia dokonanego przez Jezusa Chrystusa w jego w męce śmierci i zmartwychwstaniu. W dniach z 6 na 7 lipca zapraszamy na czuwanie nocne w naszym kościele od godziny 20.00 do 6.00 rano w celu wynagrodzenia i w duchu przebłagania, Pana Boga, za grzechy Polaków i Państwa Polskiego. Zapraszamy.

6. Odwiedziny chorych w domach zostaną wznowione od września, a w każdej pilnej potrzebie, przyjdziemy na wezwanie i zgłoszenie.

7. Przypominamy, że w czasie wakacji, w miesiącu lipcu i sierpniu, nie ma Mszy św. rano o godz. 7.00. Zapraszamy na Msze św. o godz. 6.30 i wieczorem o 18.00.

8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego wypoczynku. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, z troski o swoja wiarę, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem łaski i przynosi pokój i zbawienie. Zachęcamy rodziców, aby zatroszczyli się o możliwość korzystania z niedzielnej Mszy św. i praktyk religijnych swoich dzieci przebywających na wakacjach. Dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha, aby nasza wspólnota z Panem Bogiem i bliźnimi ciągle się pogłębiała.

9. Wszystkim Solenizantom urodzinowym, imieninowym i jubileuszowym składamy nasze z serca płynące, wsparte modlitwą życzenia.