1. Uczniów klas ósmych przystępujących do egzaminów, ich rodziny oraz przyjaciół zapraszamy na nabożeństwo majowe, które odbędzie się dziś w niedzielę o godz. 18.30. Wspólnie będziemy się modlić o dary Ducha Świętego na czas egzaminów.
2. W tym tygodniu patronują nam:
• w środę, 13 maja – Matka Boża Fatimska
• w czwartek – św. Maciej, apostoł
• w piątek po mszy św. wieczornej i majowym rozpoczynamy nowennę do Ducha św.
• w sobotę – św. Andrzej Bobola, męczennik i patron Polski.
3. Codziennie po mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo majowe.
4. Zapraszamy Młodych na Wspólne wyjście na Wieczór Modlitwy Młodych. Spotkanie odbędzie się w piątek 15 maja w domu propedeutycznym Gdańskiego Seminarium Duchownego na Starych Szkotach przy kościele św. Ignacego. Wspólne wyjście spod naszego kościoła o godzinie 19.00.
5. Serdecznie zapraszamy młodzież na jednodniowy wyjazd na XXX Spotkanie Młodych, które odbędzie się 6 czerwca na Polach Lednickich. Ostatni dzień zapisów u ks. Mateusza. Koszt 150 zł.
6. Młodzież zapraszamy na spotkania w każdą sobotę na godz. 19.00 do sali Carlo Acutisa, która znajduje się w budynku parafialnym naprzeciw wyjścia z górnego kościoła.
7. Zapraszamy dorosłych na spotkania dla wiedzy biblijnej w piątki w godz. 18.40-20.00 w sali św. Jana Pawła II.
8. Parafialne Przedszkole „Dobry Port” i Klubik przyjmują zapisy dzieci.
9. Planujemy w dniu 14 czerwca zorganizować festyn parafialny, w którym połączymy takie wydarzenia jak Dzień Matki, odpust parafialny i Dzień Dziecka. Jednym słowem święto rodziny. Zachęcamy do wspólnego tworzenia wydarzenia. Kto chciałby się zaangażować w to dzieło to zapraszamy na środę 20 maja po wieczornej mszy św. do kawiarenki, która znajduje się za salą św. JPII.
10. W księgarni przy wieży kościelnej można nabyć literaturę katolicką i prasę.
11. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Dziś przypada druga niedziela miesiąca. Ofiary na tacę przeznaczone są na cele remontowo-modernizacyjne. Bóg zapłać za ofiarność.