Zaproszenie do udziału w czuwaniu modlitewnym w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego 22/23 maja 2021 r.

Zapraszamy wiernych świeckich, osoby konsekrowane, kapłanów i wszystkich zaangażowanych w życie wspólnot, grup, ruchów i stowarzyszeń katolickich działających w Archidiecezji Gdańskiej do udziału we wspólnej modlitwie i czuwaniu w wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, które odbędzie się w sobotę, 22 maja br.

Czuwanie rozpocznie się o godz. 20.00 w kościołach stacyjnych, następnie ok. 23.00 każdy z uczestników czuwania przejdzie indywidualnie (bez procesji) do Bazyliki Mariackiej w Gdańsku, gdzie o północy będzie sprawowana Eucharystia.

W każdym kościele stacyjnym należy zachować aktualny limit osób i stałe środki bezpieczeństwa sanitarnego. W tej wyjątkowej sytuacji archidiecezjalne czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego nabiera szczególnego wymiaru łączności w modlitwie wszystkich wiernych zaangażowanych w życie Kościoła.

Informacja o kościołach stacyjnych podana jest poniżej.

Noc_czuwania_2021_plakat

 

W związku z trwającym stanem epidemii zachęcamy również do organizowania czuwań w parafiach, przy zachowaniu należytych środków bezpieczeństwa sanitarnego.

       
 

/-/ Ks. Rafał Dettlaff

Kanclerz Kurii
 
 

/-/ Ks. Piotr Wiecki

Referent ds. Apostolstwa Świeckich