Życzenia Świąteczne

Z okazji świąt Bożego Narodzenia Duszpasterze naszej parafii wraz z Siostrami Urszulankami i wszystkimi współpracownikami  parafii, składamy Drogim Parafianom  i Gościom najlepsze życzenia świąteczne.  Bożego błogosławieństwa i Pokoju.

Bóg  dał nam życie i zaplanował, abyśmy  rozwinęli się  i osiągnęli doskonałość  przez wspólnotę z Bogiem i ludźmi. Taki miał plan i go nieustannie realizuje przez wieki.

Dlatego, takie święta, jak Boże Narodzenie, które teraz przeżywamy, dają nam tyle radości z przebywania razem. Pobudzają do aktywności na rzecz innych a zwłaszcza  dla rodziny.

Wysiłek, zabieganie, trud  świątecznych przygotowań, choć nas męczą i wymagają większego wysiłku,  dają nam, mimo wszystko, wiele satysfakcji.  Zwłaszcza, gdy widzimy  naszych bliskich przy wspólnym stole.

Gdy dzielimy się z nimi opłatkiem, spożywamy świętą i najwspanialszą  ze wszystkich Wigilijną Wieczerze.

Gdy popadamy w zadumę wspominając  nieobecnych w domu  rodzinnym, czy odeszłych do domu Ojca w wieczności.

Teraz, w jakiś niepowtarzalny sposób wypełniamy  cudowna maksymę wypowiedzianą do wiernych, przez jednego z biskupów,  świetnie pasującą do tych chwil:

„BĄDŻ JAK BÓG, STAŃ SIĘ CZŁOWIEKIEM”

Tego stawania się bardziej Człowiekiem, dla wszystkich, życzymy wam w codzienności z Bożym Błogosławieństwem i darem Pokoju.

Boże Narodzenie 2021