Miś Jonasz

Do naszej parafii przybył tajemniczy gość – Miś Jonasz. Jeżeli chcielibyście, aby Miś Jonasz zamieszkał przez tydzień w Waszym domu, to przynieście w niedzielę na Mszę Św. o godzinie 11.00, wykonane przez Was serduszko z waszym imieniem i nazwiskiem (co tydzień nowe serduszko). Z przyniesionych serduszek, co tydzień będziemy losowali osobę, która na tydzień zabierze ze sobą Misia Jonasza.

Przeczytajcie wiadomość od Misia Jonasza:  

Szczęść Boże!

Cieszę się, że mogę w tym tygodniu gościć u Ciebie! Mam nadzieję, że wraz z całą rodziną chętnie przyjmiecie to, co dla Was przygotowałem. W moim plecaku mam Księgę z najwspanialszymi historiami, jakie wydarzyły się w dziejach świata! Najwspanialsze, bo ich Bohaterem jest sam Bóg.

Masz chęć odkrywać piękno przyjaźni z Panem Bogiem? Oto moja propozycja. Zapraszam Cię, byście przez najbliższy tydzień, wraz z całą swoją rodziną siadali wokół Księgi, którą przynoszę i czytali ją, np. wieczorami (to prawdziwe historie, choć opowiedziane nieco łatwiejszym językiem, byś lepiej mógł je zrozumieć).

Lekturę Biblii możecie połączyć z Waszą rodzinną modlitwą. Możesz poprosić rodziców o zapalenie świecy, dla przypomnienia, że Słowo Boże jest jak światło, które oświetla nasze życiowe drogi. Jeśli czegoś nie zrozumiesz, nie bój się zapytać rodziców, albo katechety w szkole…

A na koniec, proszę Cię o wpis do mojego pamiętnika. Niech będzie połączony z ilustracją, lub zdjęciem Twojej rodziny ze mną… Wiesz o co chodzi… Chciałbym mieć pamiątkę naszego spotkania.

Miś Jonasz

P.S. I jeszcze jedno! Nie zapomnij odnieść mnie z powrotem do kościoła w następną niedzielę! Chciałbym też spotkać się z innymi dziećmiJ W plecaku są też przygotowane dla Ciebie słodycze od poprzedniej osoby, która gościła mnie w swoim domku, zapakuj coś dla kolejnych dzieci.