Msza pożegnalna, dziękujemy

Przełożeni kapłanów i sióstr dokonali zmian personalnych w naszej parafii. Z dniem 1 lipca odchodzi ks. Andrzej Niemcewicz po 6-letniej pracy w naszej parafii, został skierowany do parafii św. Antoniego w Brzeźnie. Niestety w jego miejsce nie przyjdzie nowy kapłan. Odchodzą z naszej parafii siostra Małgorzata Miliszewska i siostra Anna Kosińska, w ich miejsce przyjdą 2 siostry Joanny.

Msza święta pożegnalna, dziękczynna odbędzie się 18 czerwca o godz. 11.15 w górnym kościele. Dziękujemy ks. Andrzejowi i siostrom Małgorzacie i Annie za ich dotychczasowy wkład w prace duszpasterskie w naszej parafii. Do spotkania pożegnalnego zapraszamy wszystkich.

Diecezja nasza straciła w minionym roku wielu kapłanów. Trzeba się intensywnie modlić o powołania. Może warto indywidualnie podjąć zobowiązania do szczególnej modlitwy w tej intencji. Zastanówmy się, czy wieczorem lub rano, nie możemy przyjść na msze św. w tych intencjach? Może warto porzucić seriale w telewizji, a nadać swój serial modlitwy. Zmienić plan dnia, dla tak ważnej sprawy wpisując w program mszę św. Wśród trosk św. Urszuli, troska o powołania była jedną z najważniejszych. Niech tak będzie i dla nas. Bóg zapłać dla wszystkich, którzy podejmą takie postanowienie. Zachęcamy młodzież do poświęcenia się, Bogu i wiernym Kościoła. Niech nasza parafia będzie źródłem powołań, za wstawiennictwem św. Urszuli i Matki Bożej, Matki kapłanów.